Merak Edilenler

Diş temizliği ne sıklıkta yapılmalı?

Diş temizliği, genellikle altı ayda bir yapılması önerilir. Ancak bazı kişilerde daha sık temizlik gerekebilir. Diş hekiminiz, sizin için en uygun temizlik programını belirleyecektir.

Diş fırçalarken nelere dikkat etmeliyim?

Dişlerinizi fırçalarken, diş fırçasını 45 derecelik bir açıyla diş ve dişetlerine yerleştirin. Dişlerin iç yüzeyleri, dış yüzeyleri ve ısırma yüzeyleri dahil olmak üzere tüm yüzeyleri nazikçe fırçalayın. Diş fırçanızın orta sertlikte olduğuna dikkat edin ve her üç ayda bir fırça değiştirmeyi unutmayın.

Diş ağrısı için ne yapabilirim?

Diş ağrısı durumunda, ilk yapmanız gereken diş hekiminizle iletişime geçmektir. Ağrıyı hafifletmek için ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz, ancak bu geçici bir çözümdür. Diş ağrısının altında yatan nedeni belirlemek için bir uzmana başvurmanız önemlidir.

Dişlerimi nasıl koruyabilirim?

Dişlerinizi korumak için düzenli ve doğru şekilde diş fırçalamanız, diş ipi kullanmanız ve ağız hijyeninize dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca düzenli diş hekimi kontrollerine gitmek, sağlıklı bir ağız için önemlidir. Aşırı şekerli ve asitli yiyeceklerden kaçınmak da diş sağlığını korumak için önemli bir adımdır.

Diş beyazlatma güvenli midir?

Diş beyazlatma, diş hekiminin gözetimi altında güvenli bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Diş beyazlatma ürünlerini kullanmadan önce diş hekiminizle görüşmek önemlidir. Dişlerinizin beyazlatmaya uygun olup olmadığını ve hangi yöntemin size en uygun olduğunu belirlemek için muayene gerekmektedir.

Diş implantı nedir ve nasıl çalışır?

Diş implantı, eksik bir dişin yerine geçmek için çene kemiğine yerleştirilen bir titanyum vida veya çividen oluşur. İmplant, çene kemiğiyle birleşerek sağlam bir temel oluşturur ve üzerine bir protez diş yerleştirilir.

Diş çekimi sonrası nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Diş çekimi sonrası, diş doktorunuzun önerilerine dikkat etmelisiniz. Genellikle ağız hijyenine dikkat etmek, şişmeyi azaltmak için soğuk uygulama yapmak, aşırı sıcak veya sert yiyeceklerden kaçınmak gibi önlemler almanız gerekebilir.

Diş ağrısı için evde ne yapabilirim?

Diş ağrısı genellikle bir diş probleminin belirtisidir ve mutlaka bir diş doktoruna danışmanız gerekmektedir. Ancak, doktora randevu alırken ağrınızı hafifletmek için ağrı kesici ilaçlar kullanabilir veya soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

Diş eti kanaması normal midir?

Diş eti kanaması genellikle diş eti hastalığının bir belirtisidir. Diş fırçalarken veya diş ipi kullanırken hafif bir kanama normal olabilir, ancak sürekli kanama durumu varsa diş doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Diş dolgusu nasıl yapılır?

Diş dolgusu, çürümüş veya hasar görmüş bir dişi onarmak için kullanılan bir işlemdir. Diş doktoru, çürük kısmı temizler ve ardından dolgu malzemesini dişe uygular. Dolgu malzemesi dişe şekil verilir ve sertleşir.

İletişim Hattı +90 (850) 333 83 44
E-Posta drkansadpala@gmail.com
Adres
Yıldırım Beyazıd, Gökdere Sk. No:3 D:B, 38220 Melikgazi/Kayseri
Instagram icon